Scottish Endurance Riding Club - Grampian Branch     Rides Location Map    Omnibus    SERC Forum

Home
Up
Committee Members
News & Events
Rides Diary
Winter Program
Newsletter Articles
Branch Trophies
Gallery
Newbies
Horse & Rider Profiles
Links
Contact Us
Message Board

SERC Home Page

Web Counter

Last update

15 September 2014

Ninestanes  13th July 2014

Rider

First Name

Rider Surname Horse Branch Speed HR Award Distance awarded Points Grading Comments
Fionnghuala Paterson Tannasg Psyonny Tay 10.99 48 SC3 Gold 52 32    
Sharon Shugg Tango Gram 10.30 44 SC3 Gold 52 32    
Angela Long Danny Boy Gram 10.30 52 SC3 Silver 52 20 BTF  
Iain Paterson Tannasg Psyches Realm Tay 10.99 48 SC3 Gold 52 32 BTF Best Condition
Alison Saunders Cavatina Gram 12.50 48 SC2 Gold 30 18    
Suzanne Taylor Salsa Caramel Argyll 12.68 52 SC2 Silver 30 12    
Grainne Paterson C.S. Kismet Tay 10.34 48 SC3 Gold 30 16    
Katie Keith Jakhiri Gram 12.50 52 SC2 Silver 30 12    
Barbara Peterse Pachinco Gram 12.00 48 SC2 Gold 30 18   Best Condition
Frauke Jurgensen Button-Biting Benjamin Gram 11.92 56 Elim - Lame 0      
Gareth Watt Tannasg Psyria Tay 10.34 48 SC3 Gold 30 16 BTQx1  
Seonaid Paterson Tannasg Dante Tay 10.34 52 SC3 Silver 30 10    
Jeannie Fraser Kiara DM 9.11 40 Pleasure 24      
Fiona Stephen Myriewell Brooklynne Gram 8.37 48 Pleasure 24      
Caroline Allen Senetar Glas 8.37 46 Pleasure 24      
Toni Carvey Rory Gram 10.00 48 Pleasure 24     Best Presentation
Viv Law Law Pandora Gram 5.95 44 Elim - Out of Time 0      
Fiona Thomson Bailey Gram 10.00 44 Pleasure 24      
Suzan Fowler Balmoral Lonach Gram 5.95 42 Elim - Out of Time 0      
Lynda Keeler Sunlights Legacy Gram 9.11 40 Pleasure 24      
Dorothy Ralli Phoenix Gram 9.73 46 Pleasure 24      
Freya van Midden Durris Indian Spirit Gram 10.07 44 Pleasure 24      
Sarah Taylor Red Cloud Jacob Gram 8.62 44 Pleasure 24      
Matthew Walker Cumbria Aswad Gram 9.73 48 Pleasure 24      
Christine Marshall Jumping Jack Flash Gram 5.95 46 Elim - Out of Time 0