Scottish Endurance Riding Club - Grampian Branch     Rides Location Map    Omnibus    SERC Forum

Home
Up
Committee Members
News & Events
Rides Diary
Winter Program
Newsletter Articles
Branch Trophies
Gallery
Newbies
Horse & Rider Profiles
Links
Contact Us
Message Board

SERC Home Page

Web Counter

Last update

15 September 2014

Kirkhill  -  21st April 2013

No Rider Brch Horse Dist (km) Speed HR SC Rosette Notes
200 Chugg, Sharon Gra Tango 25 10.79 42 3 Training  
199 Dorward, Pat Gra Dhabi 25 10.79 36 3 Training  
185 Inkster, Bryan Gra Ricks Rebellion 25 10.42 40 3 Training  
184 Inkster, Jo NM Shira Voe of Catlaw 25 10.42 36 3 Training  
178 Saunders, Alison Gra Cavatina 25 12.61 36 2 Training Best Condition
177 Keeler, Lynda Gra La Rouge 25 12.61 38 2 Training  
190 Smith, Maureen Tay Strathardle Dunoon 25 10.42 32 Pl Pleasure  
183 Long, Angela Gra Danny Boy 25 10.64 40 Pl Pleasure  
182 Leye, Karl Gra Ryan 25 10.64 38 Pl Pleasure  
181 Cooper, Gemma Gra Overhall Sharpe Cooper 25 10.64 34 Pl Pleasure  
180 Jurgensen, Frauke Gra Button-Biting Benjamin 25 10.64 60 Pl Pleasure  
172 Parvin, Emma Gra Magic Moonshine 25 10.79 38 Pl Pleasure  
171 Parvin, Arlene Gra Invercrynoch Blue Moon 25 10.79 52 Pl Pleasure  
198 McLeod, Fiona NM Kitty 16 7.87 38 OOT Elim  
195 Ure, Kirsty NM Domino 16 7.56 42 OOT Elim  
194 Milne, Debbie Gra Ruby Tuesday 16 7.56 30 OOT Elim  
192 Taylor, Sarah Gra Red Cloud Jacob 16 8.89 38 Pl Pleasure  
191 Christie, Angela Gra Mirren 16 8.89 42 Pl Pleasure  
189 Price, Nicola Gra Massalah Aziz 16 9.70 36 Pl Pleasure Best Condition
188 Maitland, Lisa Gra Perugee 16 9.70 44 Pl Pleasure  
187 Whyte, Debbie Gra Pantanamlwg Sambo 16 8.89 38 Pl Pleasure  
186 Macdonald, FLora Gra Conchita of Glentruim 16 8.89 44 Pl Pleasure  
179 Keith, Katie Gra Jakhiri 16 9.70 40 Pl Pleasure  
174 Nicol, Amanda NM Polar Saracen 16 8.00 38 Pl Pleasure  
173 Atkinson, Molly Gra Oriel 16 8.00 38 Pl Pleasure  
169 Lewis, Mel Tay Hringur fra Skardi 16 8.81 36 Pl Pleasure  
175 Potter, Carol Gra Mr Radcliffe 11 9.30 48 Pl Taster  
170 Sheaffe-Greene, Donna NM Rudy 11 4.65   OOT Elim  
168 Lee, Mia-Jean NM Glenvalley Oscar 11 9.17 40 Pl Taster  
167 Riach, Valerie NM Bailey 11 9.17 48 Pl Taster Best Condition
166 Carvey, Toni NM Rory 11 4.65   OOT Elim  
165 Morley, James NM Tom 11 9.43 38 Pl Taster  
164 Morley, Lyndsay NM Pasha 11 9.43 40 Pl Taster  
163 Thomson, Fiona NM Comfy 11 9.17 44 Pl Taster  

Thanks to our helpers:

Ride Organiser:  Janet Inkster
Chief Steward:  Ruth Riddell

Caravan to and from venue:  Janet Inkster
Marking:  Janet and Ruth

Admin:  Carola MacCallum
Admin assistant: Kim Watson
Timekeeper: Gayle Marr
Parking: Janet Inkster
Competent Person 1: Marlene Arthur
Writer 1: Charlotte Taylor
Competent Person 2: Dawn Saunders
Writer 2: Chloe Christie
Vet Steward/Runner: Janet Inkster
Check point 1: Hazel McLaren
Check point 2: Ruth McMinn
Helper's Lunches: Frauke Jurgensen

Demarking: Janet and Nicky Price