Scottish Endurance Riding Club - Grampian Branch     Rides Location Map    Omnibus    SERC Forum

Home
Up
Committee Members
News & Events
Rides Diary
Winter Program
Newsletter Articles
Branch Trophies
Gallery
Newbies
Horse & Rider Profiles
Links
Contact Us
Message Board

SERC Home Page

Web Counter

Last update

15 September 2014

Forest of Deer  27th August 2011

Rider Brch Horse Dist Speed HR SC Rosette Notes
Donna Hemmings Gra Cumbria Sameh 83 16.71 52 1 1st Best Condition
Francis Bakker Bord Aratahnes Zeus 83 16.71 52 1 2nd GTF
Liz Booth High Zalah 83 15.00 48 1 3rd GTF
Hazel McCorkindale Arg Sefra 83 13.50 58 1 4th GTF
Iain Paterson Tay Tannasg Primo Dancer 83 16.71 70 1 Elim HR
Lisa Maitland Gra Aztec 111 62 16.24 46 1 Gold  
Arlene Parvin Gra Rodeo Goldrush 62 14.94 56 1 Silver  
Emma Parvin Gra Magic Moonshine 62 14.94 52 1 Silver STQ Best Condition
Diane Michie High Skylark's Discovery 50 14.42 52 1 Silver Day 1 of 2-day ride
Marion MacDonald Arg Blue 50 14.35 48 1 Gold Day 1 of 2-day ride
Sharon Chugg Gra Tango  50 9.97 44 3 Gold BTF
Lucy Tait Gra Morafic's Morabaa 50 10.42 44 3 Gold BTF
Nicola Price Gra Fifi Le Bon 50 10.42 42 3 Gold BTF Best Conditiion
Freya Van Midden Gra Durris Indian Spirit 50 9.93 38 3 Gold  
Suzanne Taylor Arg Salsa Caramel 31 12.48 48 2 Gold Day 1 of 2-day ride
John Thomson EGB Prince Omar 31 12.32 48 2 Gold Day 1 of 2-day ride
Allison Carrington Gra Tia 31 11.07 44 2 Gold Day 1 of 2-day ride
Yvonne Thomson Gra Schadow 31 11.48 46 2 Gold  
Alison Downing Loth Heathpool Pendragon 31 9.79 50 3 Silver  
Gill King Loth Bangsi from Pentland Hills 31 9.79 50 3 Silver BTQ
Norman Taylor Gra Theetante 31       Elim Retd on course
Nancy Murdoch Loth Pirnielodge Disney 31 11.55 44 2 Gold Best Condition
Lesley Bell Tay Macs Dancer 31 9.79 48 3 Gold  
Frauke Jurgensen Gra Kilkenny Highland Warrior 20 8.96 50 Pl Pleasure  
Jenna Humphrey Gra Senetar 25       W/D  
Fiona Flemming Gra Myriewell Brooklynne 25       W/D  
Lizzy Thornton Tay Tara of Ballyknock 20 10.43 50 3 Training  
Jude Taylor Tay Saska 25 9.04 40 Pl Elim  Lame RF
Gundula Sharman N/M Fru Norma Fra Efra-Seli 25       W/D  
Jeremy Sharman N/M Yrsa fra Stora-Vatnsskaroi 25       W/D  
Bryan Johnston N/M Ballykeeran Lad 25 9.15 50 Pl Pleasure  
Victoria Gladwyn N/M Blue Boy 25       W/D  
Jill Tomlinson Tay Kizzy 20       W/D  
Karl Leye Gra Ryan 20 9.84 50 Pl Pleasure  
Gayle Mawer N/M Sam 20 8.96 38 Pl Pleasure Best Condition
Seonaid Paterson Tay C.S. Kismet 14 8.48 48 Pl Taster  
Grainne Paterson Tay Burnfoot Charisse 14 8.48 42 Pl Taster