Scottish Endurance Riding Club - Grampian Branch     Rides Location Map    Omnibus    SERC Forum

Home
Up
Committee Members
News & Events
Rides Diary
Winter Program
Newsletter Articles
Branch Trophies
Gallery
Newbies
Horse & Rider Profiles
Links
Contact Us
Message Board

SERC Home Page

Web Counter

Last update

15 September 2014

Durris  April 6, 2003

No Rider Brch Horse Dist MPH HR SC Rosette Notes
                /placing Grading
1 Barbara Winmill Grmp April Sunrise 20.5 6.76 42 3 Gold BTQ
2 Katie Keith Grmp Charley Girl 20.5 6.76 40 3 Gold BTQ
3 Pam Watson Tay Tammy Don 20.5 6.87 40 3 Gold  
4 Ruth McLean Tay Chester IV 20.5 6.87 42 3 Gold  
5 Roger Searle Grmp Forest Hunter 20.5 6.76 48 3 Gold BTQ
6 Jill Tomlinson Tay Kizzy 20.5     E W/D W/D
7 Morven Lawson Tay Coppay of Dalbrack 13 5.61   PL Pleasure  
8 Lynda Keeler Grmp La Rouge 20.5 6.76 42 3 Gold Best Condition
9 Yvonne Thomson Grmp Schadow 20.5 6.58 36 3 Gold  
10 Carlene Quinn Grmp Swap-a-Sock 20.5 6.58 42 3 Gold  
11 Rosemary Ashton Grmp Dragon Spirit 20.5 8.54 36 1 Gold  
12 Arlene Thornton Grmp Rodeo Goldrush 20.5 10.00 42 1 Gold  
13 Janice Thomson Grmp Staffords Free Passage 20.5 7.28 44 2 Gold  
14 Shuna Mardon Grmp Duncrahill Hustler 20.5 6.41 40 3 Gold BTQ
15 Fiona Fleming Grmp Willow 20.5 10.00 54 1 Silver  
16 David Clucas Grmp Rooney 20.5 7.99 40 2 Gold  
17 Heather Duncan Grmp Pride of Lea-Dargue 20.5 6.95 48 3 Gold  
18 Lorna Hogg Grmp De Marco 20.5 7.24 52 2 Silver  
19 Graham Howard Grmp Tayman of Craignetherty 20.5 7.24 46 2 Gold  
20 Marlene Arthur Grmp Staffords Free Enterprise 20.5 7.28 38 2 Gold  
21 Kate Robertson Grmp Lady Bathsheba 20.5 8.72 40 1 Gold  
22 Clive Pollitt Grmp Omar de Campaloup 20.5 8.72 42 1 Gold  
23 Elaine Wafer Grmp Erne O'Parrock Pride 13 5.69   PL Pleasure  
24 Bobbie Gourlay Grmp Holmhead Highland Monarch 13 5.69   PL Pleasure  
25 Karen Comerford Grmp Lilla 13 5.82   PL Pleasure  
26 Tony Comerford Grmp Nastavnik 13 5.82 42 PL Pleasure  
27 Janet Halsall Grmp Chaka 13     E W/D W/D
28 Jill Pomeroy Grmp Camorland Cara 13     E W/D W/D
29 Karen Ludlam Grmp Mahalla El Kubra 13     E NO SHOW NO SHOW
30 Helen Hogben Grmp "Paws" Third Time Lucky 13 6.19   PL Pleasure  
31 Anja Hogben Grmp Rusty 13 6.19   PL Pleasure  
32 Carol Henderson Grmp Morafic's Morabaa 13 6.14 44 PL Pleasure  
33 Molly Atkinson Grmp Polar Saracen 13 6.96   PL Pleasure  
34 Karl Leye Grmp Ryan 13 7.03 52 2 13 miles Too fast
35 Angela Long Grmp Dennis The Menace 13 7.03 48 2 13 miles Too fast
36 Fiona Grant Grmp Polar Pandora 13 6.90 36 3 Training  
37 Dawn Saunders Grmp Glendalough Erin 13 6.90 40 PL Pleasure  
38 Kathleen Howie Grmp Nikita 13     E W/D W/D
39 S M Miller Grmp Harris of Forglen 13     E W/D W/D
40 Karen King Grmp Molly 13 6.50   PL Pleasure  
41 Vivien Mackinlay Grmp Alice 13 6.50   PL Pleasure  
43 Geraldine Noble Grmp Amber 13 6.67 42 PL Pleasure  
42 Ruth McMinn Grmp Glenlogie 13     E W/D W/D
44 Carrie Magee Grmp Ryan 13 5.78   PL Pleasure  
45 Mandy Craik Grmp Whitehaugh Pippa 13 6.14 48 PL Pleasure  
46 David Thornton Grmp Argent of Ballydougan 13 5.86   PL Pleasure  
47 Lizzy Thornton Grmp Lochmhor 13 5.86   PL Pleasure  
48 Carol Urquhart Tay Willow 13     E Elim Lame at start
49 Linda Milne N/M April Magic 13 6.45   PL Pleasure  
50 Lorraine Robertson N/M Castleton Skylark 13 6.45   PL Pleasure  
51 Susan Fowler N/M Tosh 13 6.19   PL Pleasure  
52 Melanie Fowler N/M Apache Warrior 13 6.19   PL Pleasure  
53 Julie Burgoyne Gram Megan 13 6.67 40 PL Pleasure  
54 Gail Mackay N/M Patrick the Lad 13 6.67   PL Elim Lame at finish
55 Terrie Stewart N/M Doonbye Royal Blaze 13 6.67   PL Pleasure  
56 Liz Fowler N/M Wind War Ruler 13 5.61   PL Pleasure  
59 Claire Keith N/M Coigach Pearl 13 5.61   PL Pleasure  
58 Lesley Foreman N/M Cavatina 13 6.19   PL Pleasure