Scottish Endurance Riding Club - Grampian Branch     Rides Location Map    Omnibus    SERC Forum

Home
Up
Committee Members
News & Events
Rides Diary
Winter Program
Newsletter Articles
Branch Trophies
Gallery
Newbies
Horse & Rider Profiles
Links
Contact Us
Message Board

SERC Home Page

Web Counter

Last update

14 June 2016

 

Muir of Dinnet, 12th June 2016

 

Rider Horse Branch Type class kms kms award HR Speed Award Comments
Donna Hemmings Cumbria Black Shamal Gram C 35 35 41 13.21 SC1 Gold  
Karl Leye Ryan Gram C 35 0 65 11.73 Elim - HR  
Angela Long Danny Boy Gram C 35 35 52 11.73 SC2 Silver  
Kathrin Meyer Zeno do Mochao Gram C 35 35 45 10.66 SC3 Gold  
Arlene Parvin Kingsmeadowhouse Magicmaker Gram C 35 35 31 10.66 SC3 Gold  
Dorothy Ralli Myriewell Freya  ( Tia ) Gram C 35 35 55 10.55 SC3 Silver, BTQ  
Christine Marshall Jumping Jack Flash Gram C 35 0 72 10.55 Elim - HR  
Sarah Taylor Red Cloud Jacob Gram P 24 24 40 8.57 Pleasure  
Julie Bradbury Jeltsje fan Alddyk Gram Taster 14 0       No show
Mia Taylor Pentland Lenja Gram P 24 24 48 8.57 Pleasure  
Jackie Corsie Orchid of Orcadia  Gram Taster 14 0 42 8.08 Taster  
Caroline Singer Senetar Gram P 24 0 48 7.70 Elim - OOT  
Jade Arif Whitelaw Fernville Leo DM P 24         No show
Imke Mulder Zippo DM Taster 14 0 48 5.83 Elim - OOT  
Caitlin Strowger Tannasg Maria DM P 24 0 42 7.70 Elim - OOT  
Carola Maccallum PS Silva Sharif Gram Taster 14 0 44 5.83 Elim - OOT  
Carol Potter Rhydypandy Olympic Gold Gram P 24 24 52 8.62 Pleasure  
Fiona Thomson Bailey Gram P 24 24 46 8.67 Pleasure Best Presentation
Mel Fowler Balmoral Lonach DM Taster 14 0 48 5.00 Elim - OOT  
Suzan Fowler Gellifach Cadi Gram Taster 14 0 43 5.00 Elim - OOT  
Bev  Everard Gunner Gram Taster 14 0 52 8.08 Taster  
Susan Kilgour GJK Ibn Calimeer Gram Taster 14 0 46 8.08 Taster Best Presentation
Bryony Keith Dutchy Blackthorne Gram Taster 14 0 42 8.08 Taster  
Lucy Tait CF Al Amir Gram Taster 14 0 54 8.08 Taster  
Vicki Glasgow WHW Rob Roy of Fourmerk Gram Taster 14 0 46 8.08 Taster  
Sophie McKenna Overhall Tobermory boy DM P 24 24 42 8.42 Pleasure  
Clare Lane Blue Gram P 24 24 39 8.42 Pleasure  
Jaclyn Skinner Kirsty Gram Taster 14 0 40 8.08 Taster  

Volunteers:  
Ride Organisers Mary and Malcolm Robertson
Chief Steward Ruth Riddell
Marking/demarking Mary, Malcolm, Ruth, Susan Kilgour, Michele Emslie
Admin Janice Thomson, Ruth
Timekeeper Gemma Cooper
Vet Writer Alison Saunders
Pleasure Comp Pers Marlene Arthur
Comp Pers Writer Charlotte Taylor
Runners Gemma, Marlene
Checkpoints Pat Dorward, Joan Austin, Michele, Malcolm
Lunches Dot Ralli