Scottish Endurance Riding Club - Grampian Branch     Rides Location Map    Omnibus    SERC Forum

Home
Up
Committee Members
News & Events
Rides Diary
Winter Program
Newsletter Articles
Branch Trophies
Gallery
Newbies
Horse & Rider Profiles
Links
Contact Us
Message Board

SERC Home Page

Web Counter

Last update

15 September 2014

Bennachie September 14, 2003

Rider Brch Horse MPH HR SC Rosette Notes/Grading
50 miles ER              
Clive Pollitt Gra Omar 8.73 56 1 1st Best Condition
Kate Robertson Gra Lady Bathsheba 8.21 52 1 2nd  
Jamie Craig Arg Tunisian Mirage       Fail 21 miles
42 miles ER              
Vicki Meyer Gra Ziggy 8.29 64 1 1st STQ
Candy Cameron High Jalap Du Somail 8.29 56 1 2nd STQ
Susan Thomson Tay Bilbo Baggins 8.10 52 1 3rd STQ Best Condition
Pat Dorward Gra Free Factor 7.52 52 2 4th  
Kathy Meyer Gra Leos 7.43 58 2 5th STQ
Mike Lomax Gra Zorro 7.43 56 2 6th STQ
Emily Howard EGB Mac       Fail 21 miles
30.5 miles CTR              
Nickie Groat Gra Sombra Deora 7.21 60 2 Bronze  
Leona Whiteoak Gra Jahmel 6.83 48 3 Gold  
Shuna Mardon Gra Draffin Zlotnik 6.83 44 3 Gold BTF
Lorna Hogg Gra De Marco 6.64 52 3 Silver  
Carlene Quinn Gra Swap-A-Sock 7.05 48 2 Gold  
Karl Leye Gra Ryan 7.05 62 2 Comp  
Karen Williamson-Gouge High Diarmid 6.83 40 3 Gold  
Margery Caddell-Hamilton Tay Keil Ruby 6.73 44 3 Gold Best Condition
Gregor McGregor Tay Bleazar 6.94 44 3 Gold BTF
20.5 miles CTR              
Morven Lawson Tay Coppay of Dalbrack       W/D  
Al Monkman Non Pure Genius 6.34 44 3 Gold BTQ
Marlene Arthur Gra Staffords Free Enterprise 7.07 52 2 Silver  
Muriel Dunnett High Mr James 6.15 62 3 Bronze  
Jane Morrell High Harley       W/D  
Janice Thomson Gra Staffords Free Passage 7.07 52 2 Silver  
Mary Stelmach Gra Absolut Vodka 6.12 42 3 Elim Wrong Route
Sean Mardon Gra Duncrahill Hustler 6.34 46 3 Gold BTQ
Molly Atkinson Gra Polar Saracen 6.37 44 3 Gold  
Ruth McMinn Gra Glenlogie 5.89 54 C Bronze  
Roger Searle Gra Forest Hunter 6.83 54 3 Silver  
Carrie Magee Gra Ryan 6.09 48 3 Gold BTQ
Jill Tomlinson Tay Kizzy 6.83 46 3 Gold BTQ
Simon Jacyna Gra Bobby 6.00 50 3 Silver  
Gay McKeown High Molly Malone 6.21 44 3 Gold Best Condition
Brenda Burnett High Rasputin       W/D  
14 miles Pleasure              
Katie Keith Gra Asmara       W/D  
Zoe Barclay Non Charley Girl       W/D Junior
Gundula Sharman Non Yrsa 5.45   PL Pleasure  
Gemma Lyon Non Arctic Warrior 5.83   PL Pleasure  
Elaine Wafer Gra Erne O'Parrockpride 5.14   PL Pleasure  
Rachel Gourlay Gra Holmhead Highland Monarch 5.14   PL Pleasure  
Angela Long Gra Dennis The Menace 4.87   E OOT  
Jacqueline Scoular Non Dunvegan Dream       W/D  
Fiona Gillespie Non Kitty 4.87   E OOT  
Dawn Saunders Gra Glendalough Erin 5.31   PL Pleasure  
Willie Keith Non Mr Murphy       W/D  
Janet Keith Non Miss Molly 3.58   E OOT  
Karen King Gra Alice 4.38   E OOT  
Rhona Henderson Non Molly 4.38   E OOT  
Heather Duncan Gra Bracken of Lea-Dargue 5.31   PL Pleasure  
Lizzy Thornton Gra Argent of Ballydougan 5.31   PL Pleasure  
Ailsa Munro Non Haze of Tifty 6.09   PL Pleasure  
Mandy Craik Gra Whitehaugh Pippa 6.13   PL Pleasure  
Gail Mardon Gra Zips Special Candy 3.58   E OOT  
Ian Ronaldson Tay Glenbanchor Scarba 5.21   PL Pleasure  
Jill Ronaldson Tay Thorn Blossom 5.21   PL Pleasure  
Susan Jacyna Gra Duncrahill Orinoco 5.31   PL Pleasure  
Carol Henderson Gra Morafic's Morabaa 5.31   PL Pleasure  
Alexandra Pithie Non Charlie 6.84   PL Pleasure Junior
Cheryl Pithie Non Samuel 6.84   PL Pleasure  
Janet Halsall Gra Barney 6.37   PL Pleasure  
Fiona Reid Non Littlehill Liam 6.37   PL Pleasure